In principe werk je met macro vooral vanaf statief, maar een ongelijke ondergrond of een bewegend insect zorgen er regelmatig voor dat ik m’n camera van het statief haal. Daardoor kan ik veel flexibeler m’n camerastandpunt bepalen en dus meer creativiteit in m’n foto’s leggen. Stilhouden van m’n ‘normale’ macrolens is dan altijd een lastig punt, maar de Optical Stabilizer van deze lens zorgt ervoor dat je met duidelijk langere sluitertijden toch scherpe foto’s krijgt die niet bewogen zijn. Uiteraard heeft ook deze lens z’n grenzen op dat gebied en blijft bijvoorbeeld een stabiele uitgangshouding van de fotograaf belangrijk.
De lens heeft een merkbaar korte scherpstelslag dan de versie zonder OS en voor manueel scherpstellen werkt dat heel fijn omdat je dan met een kleine beweging een mooi scherpstelbereik hebt, waardoor je heel snel kunt handelen. Vooral bij bewegende insecten vond ik dat een duidelijke meerwaarde!
Werk je liever zonder OS en vanaf statief dan is dit ook gewoon een perfecte lens met een heel mooie afwerking en een goed functionerende statiefgondel. De foto’s zijn zelfs bij F2.8 heel scherp en mooi warm van kleur!
Johan van de Watering

